Püstlamellkardinad
Klassikalised püstlamellkardinad on valmistatud lihtsatest, kuid vastupidavatest materjalidest.

Lamellkardinate saab katta väga suuri pindasid ja lamellide pööramisega saab juhtida sissetuleva valguse kogust ja suunda.

Lamellkardina põhiliseks eeliseks on see, et ta võimaldab katta nii suuri kui väikeseid pindu. Lamellkardinaid on võimalik reguleerida: neid pöörates saab muuta ruumi tuleva valguse hulka ja suunda. Kardinat juhitakse keti ja nööriga, aga soovi korral on võimalik kasutada ka elektriajamit.

Pakume paljude tootjate erinevate omadustega kangaid. Valikus on nii lihtsamad erineva tihedusega lamellikangad, aga ka mitmed spetsiifiliste omadustega kangad:

  • tulekindlad ja raskesti sulavad kangad;
  • päikest peegeldava kihiga kangad;
  • pimendavad kangad;
  • antibakteriaalse seguga töödeldud kangad, mis sobivad köökidesse ning muudesse niisketesse ruumidesse;
  • PVC materjalist kangad eriti niisketesse ruumidesse;
  • looduslikest materjalidest lamellid;
  • screenkangast  läbipaistvad lamellid;
  • narmaslamellid.

Tavaliselt kasutatakse lamelli laiusega 127 mm, kuid eritellimusena saame pakkuda ka 63 mm ja 89 mm laiuseid lamelle. Lamellkardina standardkomplekt sisaldab laekinnitusi, soovi korral saab lisada ka seinakinnitused.

Kardina paigaldamisel ruumis asuva ava sisse tuleks jälgida, kas avaneva akna ja aknapõse lae vahele jääb piisavalt ruumi lamellilati jaoks (minimaalselt 35 mm). Kardinad saab kindlasti paigaldada väljapoole avanevate või mitteavanevate akende ette, sissepoole avanevate akende puhul sõltub paigaldamisvõimalus konkreetsest ruumist.

Kardina suurim soovitatav laius ja kõrgus on 400 cm. Laiemate pindade katmisel kasutatakse järjestikku mitut kardinat.

Kardina tellimiseks on vajalik mõõta katmiseks mõeldud pinna laius ja kõrgus, ava sisse paigaldamisel ava laius lamellilati paigalduskohast ning ava kõrgus akna ülemisest põsest aknalauani. Kindlasti tuleks ära märkida, kas soovite kinnitust lakke, aknapõse lakke või seinale.

    Toote mõõdud