Hoia aknad tuulutusasendis või pärani lahti – tuppa tungivate putukate pärast pole vaja muretseda.
Putukavõrgud võimaldavad tuulutada tuba, takistades putukate ligipääsu ruumidesse. Lisaks standarvõrkudele on saadaval eriliste omadustega variante: antiallergiline võrk kaitseb õietolmueest, alumiiniumvõrk ei rebene koduloomade küüniste all, invisible võrk on silmale peaaegu nähtamatu.
Putukavõrke on olemas palju ja erinevaid – kindlasti on võimalik leida just sinu vajadustele vastav lahendus. Paigaldusviisi järgi saab putukavõrgud jagada nelja rühma:
Voldikvõrke saab paigaldada nii ustele kui akendele. Võrku käepidemest liigutades murdub see väikesteks voltideks, mida saab vastavalt paigaldusele kas üles, paremale või vasakule eest ära lükata. Võrku ümbritseb maitsekas raam, mille siinidel võrk hääletult liugleb. Voldikvõrku saab paigutada ava sisse ja peale.
Raamil võrk paigaldatakse täpselt akna valgusavasse selliste kinnitusklambritega, mis ei takista akna sulgemist. Võrku saab talvehooajaks lihtsasti eemaldada. Standartne raamil võrk sobib sissepoole avanevatele plastakendele. Uste jaoks on olemas ka hingede ja magnetitega ehk läbikäidav lahendus.
Kassettvõrk paigaldatakse püsivalt aknaraamile: enamasti akna või ukse taha õue. Putukavõrk väljub kassetist ning liigub küljesiinidel akende ees üles-alla, uste ees küljelt küljele. Võrku saab liigutada keti või elektriajamiga. Talvel ootab putukavõrk oma kassetti sees uut hooaega.
Paneelvõrgud liiguvad ukseavades fikseeritud paneelidena siinidel liueldes küljelt küljele, võimaldades läbipääsu erinevates paikades. See on hea lahendus eriti laiade ukseavade puhul, kus putukavõrk talvel segama ei jää – ka kokku lükatult varjavad võrgud vähemalt ühe paneeli jagu väljavaadet. Saab paigutada ava sisse või peale.